Kalbėjimo tema „Tėvynės ir žmogaus santykis lietuvių literatūroje” (Nėris, Marcinkevičius, Ivaškevičius)

Kalbėjimo tema apie tai, kad tėvynės ir žmogaus santykio tema dažna ne viename lietuvių literatūros kūrinyje: XX a. pirmosios pusės poetės Salomėjos Nėries kūryboje, XX amžiaus antrosios pusės poeto Justino Marcinkevičiaus dramoje „Mažvydas“, XXI amžiaus naujosios kartos dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesėje „Išvarymas“.

15

Product Details

Kalbėjimas parašytas kaip literatūrinis rašinys. Puikiai atitinka visus kalbėjimo ir literatūrinio rašinio reikalavimus.

Struktūra: Įžanga. 3 dėstymo pastraipos. Išvados.

Apimtis: 970 žodžių.

Remtasi: Salomėjos Nėries poezijos rinktine  „Prie didelio kelio” (eilėraščiai „Vėl sniegti“, „Už gyvybę tu brangesnė“, ,,Maironiui”), Justino Marcinkevičiaus drama „Mažvydas“, Mariaus Ivaškevičiaus pjese „Išvarymas“.

Kontekstas: autoriaus biografinis kontekstas (S. Nėris); autoriaus kontekstas (M. Ivaškevičius), socialinis kontekstas (O. Koršunovo spektaklis „Išvarymas”); istorinis kontekstas, autoriaus kontekstas (Just. Marcinkevičius).

Pastaba: Įžangoje cituojamas filosofas Leonidas Donskis.